Pieniny - idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi?

Szukając pomysłu na aktywne wakacje z dziećmi, wiele osób z początku odrzuca góry. Wydaje się nam, że to nieodpowiednie miejsce dla maluchów i spore utrudnienie dla rodziców. Jednym z miejsc, które jednak warto wziąć pod uwagę są Pieniny. To pasmo idealnie nadaje się dla dzieci, gdyż góry nie są zbyt wysokie, pienińskie szlaki są przyjemne i dość łagodne, a podczas trasy możemy podziwiać zjawiskowe widoki.

 

Pieniny z dziećmi – co muszę wiedzieć?

 

Po pierwsze, zawsze dokładnie zaplanujmy trasę. Warto dostosować ją do charakteru swojego dziecka – jeśli maluch szybko się nudzi, lepiej wybierać trasy krótsze lub takie, które umożliwią nam w miarę szybki powrót. Starajmy się także, by wycieczki były dość atrakcyjne – chodzenie po górach może być dla niektórych, a w szczególności naszych pociech, dość długą, żmudną i nudną wycieczką. Atrakcją będą spływające tratwy flisackie, zjazd kolejką krzesełkową czy nawet herbata w schronisku.

 

Pamiętajmy także o zabraniu ze sobą odpowiedniego ekwipunku. Konieczne będą napoje (najlepiej woda, gdyż słodzone trunki dodatkowo odwadniają organizm), prowiant i słodycze, które dostarczają energii. Warto zabrać ze sobą także cieplejsze ubrania (pogoda w górach jest dość zmienna), a także ubranka na przebranie – na wypadek, gdyby dziecko zmokło w czasie deszczu czy pobrudziło się na trasie. Jeśli pociecha jest jeszcze maluszkiem, warto rozważyć także zabranie specjalnego nosidełka, które nie krępuje ruchów rodzica.


pieniny - wycieczka z dziećmi

 

Pieniny z dziećmi – jaką trasę wybrać?

 

Wszystko zależy od wieku i charakteru dzieci. Jeśli Twoje pociechy są małe lub nie przepadają za takimi wycieczkami, zalecamy krótsze trasy, które będą zachęcać, a nie zniechęcać do odwiedzania Pienin. Mali miłośnicy gór doskonale odnajdą się na każdej pienińskiej trasie – w pewnych miejscach przejście może być nieco utrudnione, ale dzieciaki z pewnością sobie z tym poradzą z pomocą rodziców.

 

Warto także podchodzić do planu wyjazdu dość elastycznie. Nie wybierajcie się na wycieczki, które wymagają np. chodzenia po skałach, jeśli spadł deszcz. Małe dzieci nie mają jeszcze takiej równowagi co dorośli, więc najlepiej unikać miejsc i sytuacji, kiedy mogą sobie zrobić krzywdę.

 

Mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik przekonał Was, że Pieniny to idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi! Szukasz noclegu? Sprawdź naszą ofertę!

<< Wróć
Facebook
Zapraszamy do Trzech Koron

Zapraszamy
do odwiedzenia naszego schroniska w Sromowcach Niżnych

Przejdź do strony
Rezerwacja