Daj się zaskoczyć pięknem Szczawnicy

Rezerwuj
Atrakcje w Słowacji, czyli atrakcje słowackiego pogranicza

Atrakcje w Słowacji, czyli atrakcje słowackiego pogranicza

Pieniny to kraina pełna przepięknych widoków, wspaniałych tras narciarskich i spacerowych. To miejsce doskonałe zarówno dla aktywnych, jak i leniuchów podziwiających widoki z okien i tarasów schroniska. Pieniny to jednak też bliskość naszego południowego sąsiada - Słowacji, która również oferuje wspaniałe atrakcje. Dziś parę słów o nich. Zatrzymując się w Szczawnicy, w Schronisku PTTK Orlica, do granicy ze Słowacją mamy raptem paręnaście minut. Będąc zaś w Sromowcach Niżnych, granica znajduje się zaś praktycznie na wyciągniecie ręki. Wystarczy przejść przez most na Dunajcu.

 

Latający Mnich

 

Czerwony Klasztor na Słowacji

Skoro wspominaliśmy o Sromowcach Niżnych, warto zwrócić uwagę na pierwszą atrakcję ulokowaną praktycznie przy samej granicy, Czerwony Klasztor. Jest to jeden z największych obiektów sakralnych w Pieninach. Został ufundowany już w 1319 roku, jako cześć pokuty wymierzonej jednemu z węgierskich magnatów. Jego burzliwa historia wiąże się z przechodzeniem z rąk do rąk, bandami łupieżców, pożarami, a nawet legendą o latającym mnichu, bracie Cyprianie, który fruwał nad Pieninami i został zamieniony w kamień.


 

 

Tatralandia

 

tatralandia aquaparkTo wspaniały aquapark położony niedaleko Prosieka. Miejsce to zapewni wiele atrakcji, zarówno dla dużych, jak i małych. Wszystko dzięki różnorodnemu asortymentowi, w którego skład wchodzi ponad 25 rur i zjeżdżalni, o długości liczonej w kilometrach. Aquapark posiada także 9 całorocznych basenów, kompleks saun i miejsc do masażu oraz Tropical Paradise - jedna z dwóch w Europie hal z basenami, gdzie poczujesz się jak na tropikalnej wyspie. Tatralandia oferuje też miejsca noclegowe, które mogą być doskonałym punktem wypadowym dalej w głąb Słowacji.

 

 

Słowacka Dolina Śmierci

 

 

Dolina Śmierci na SłowacjiMiejsce to zadowoli wszystkich miłośników historii i militariów. Gdzie indziej bowiem można nie tylko przyjrzeć się broni pancernej z okresu II Wojny Światowej, ale też wejść do środka czołgu czy pohuśtać się na lufie. Słowacka Dolina Śmierci to bardzo specyficzny pomnik okrutnej historii, stanowią ją bowiem czołgi i działa przeciwpancerne rozstawione na obszarze Przełęczy Dukielskiej. Do maszyn tych mamy otwarty dostęp i natykamy się na nie podczas pieszych wędrówek w tym rejonie.

 


 

 


 

Zamek Spiski

 

Zamek Spiski na SłowacjiZamek Spiski, to słowacki Ogrodzieniec, tyle że większy i przez wielu uważany za piękniejszy. Majestatyczna, wzniesiona z białego kamienia budowla zajmuje ponad 4 ha. Pełniła funkcje twierdzy granicznej. Co ciekawe, kompleks był zamieszkały aż do 1961 roku. Obecnie, oprócz podziwiania samej warowni, wewnątrz jej murów czekają na nas wystawy muzealne związane z tą fortyfikacją.


 

 

Demianowska Jaskinia Lodowa

 Demianowska Jaskinia LodowaMy mamy jaskinie Niedźwiedzią i Raj, a Słowacy mają Jaskinię Lodową. Wnętrza tej jaskini, jak sama nazwa wskazuje, pełne są pięknych lodowych kreacji. Zamrożone potoki i wodospady wyglądają jak stalagmity i stalaktyty, które dzięki odpowiedniemu podświetleniu nabierają prawie że magicznych kolorów i kształtów. Jeśli więc ktoś chciałby poczuć się jak bohater Star Wars na Hoth, to miejsce jest idealne dla niego.

<< Wróć
Facebook
Zapraszamy do Trzech Koron

Zapraszamy
do odwiedzenia naszego schroniska w Sromowcach Niżnych

Przejdź do strony
Rezerwacja