Gdzie spędzić sylwestra? 4 pomysły na to, jak spędzić Nowy Rok.

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 20 grudnia 2017

Zastanawiasz się nad tym, gdzie spędzić tegorocznego sylwestra? Nieważne, czy zostało kilka tygodni czy już tylko kilka dni. Liczy się to, aby Nowy Rok był zapamiętany i abyś spędził go najlepiej, jak tylko można. Prezentujemy Wam kilka pomysłów na to, jak spędzić sylwestra, gdzie można się udać i co robić, aby ta przełomowa noc była wyjątkowa.

 

Jeśli jesteś typem podróżnika, warto połączyć tę pasję ze świętowaniem Nowego Roku i ruszyć gdzieś, gdzie nie było się do tej pory bądź odwiedzić miejsce, które z jakiegoś szczególnego powodu utkwiło Ci w pamięci.

 

Nowy Rok to również pożegnanie tego, co udało nam się zrobić, zamknięcie starych spraw oraz zaplanowanie nowych celów i kolejnych wyzwań. Planując sylwestra ważne jest więc nie tylko uwzględnienie miejsca, ale tak naprawdę tego, z kim chce się go spędzić.

 

Pomysł 1 – wystrzałowy bal

 

Przyjęło się, że w tę przełomową noc sylwestrową wspólnie gromadzimy się oraz razem spędzamy czas. Zakończenie starego roku i przywitanie nowego może odbyć się więc na uroczystym balu, przy muzyce towarzyszącej do białego rana. Spędzając w ten sposób sylwestra można spodziewać się gorących dań, zimnych przekąsek, sałatek, regionalnych trunków, zimnych napojów czy też innych alkoholi. Ponadto, za muzykę odpowiada zwykle zespół bądź dj, natomiast za prowadzenie oddelegowany w tym celu prowadzący. Jest to oczywiście zależne od miejsca.

 

Pomysł 2 – nietypowy sylwester w górach

 

Jeśli znudziły się Wam bale, które wymagają założenia drogiej kreacji czy garnituru, a szukacie miejsca, w którym odnajdzie się każdy, mamy dla Was propozycję spędzenia sylwestra w górach. Nocleg, wyżywienie, nauka jazdy na nartach, kulig czy ognisko, to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje nasze schronisko Orlica w Szczawnicy. Zapraszamy do skorzystania z 6-dniowego pobytu bądź nawet dłuższego, który uprawnia także do wzięcia udziału w wybornej uczcie sylwestrowej. Podczas tej wyjątkowej nocy, każdy może delektować się 3 ciepłymi posiłkami oraz daniami serwowanymi na zimno. Ponadto, za muzykę odpowiada dj, który potrafi szybko zachęcić biesiadników do tańca oraz maksymalnie rozbawić. 6 wyjątkowych dni w Pieninach pozwoli Ci zwiedzić okolicę, poznać piękno polskich gór oraz z całą pewnością wpłynie pozytywnie na plany i cele na Nowy Rok.

 

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi informacjami na temat sylwestra w Pieninach.  

 

Pomysł 3 – domówka ze znajomymi bądź rodziną

 

Większość z nas sylwester chce spędzić w gronie bliskich osób: rodziny, przyjaciół, znajomych. Jeśli więc należysz do tej grupy, świetnym pomysłem okazuje się zorganizowanie wspólnej imprezy np. domówki. Jednakże trzeba liczyć się z tym, że gospodarze zamiast oddać się zabawie, będą zmuszeni do sprawdzania tego, czy niczego nie brakuje, czy goście dobrze się bawią, przygotowania jedzenia i… sprzątania po imprezie. Znacznie łatwiejszym rozwiązaniem okazuje się udanie się ze znajomymi na zorganizowaną imprezę np. do lokalu. Cena za parę może wynieść już 50 zł, jednakże wstęp w tej cenie zwykle nie zawiera np. posiłków czy alkoholu. Dlatego jak widać, są plusy i minusy takiego rozwiązania.

 

Pomysł 4 – wyjazd za granicę + zwiedzanie

 

Wiele biur podróży oferuje kilkudniowy sylwester za granicą ze zwiedzaniem. Plusem jest oczywiście poznanie nowego miejsca, natomiast trzeba liczyć się z tym, że cena takiego rozwiązania jest zwykle znacznie wyższa, niż domówka czy spędzenie wspólnego sylwestra w polskich górach. Ponadto, najczęściej wraca się po północy 1 stycznia, co staje się niestety niezbyt komfortowe. Polacy najczęściej wybierają opcję pobytu w stolicach, jak Praga, Amsterdam, Lwów, Wiedeń czy Berlin. Jeśli ktoś chce spędzić ten czas naprawdę wyjątkowo, może także zdecydować się na „miejsce, gdzie jest ciepło”, czyli Wyspy Karaibskie i inne odległe zakątki. Pobyt za granicą można także zorganizować na własną rękę.

 

To tylko 4 pomysły na spędzenie sylwestra, jednakże są to najczęściej wybierane przez Polaków opcje. A Ty na co się zdecydujesz?