W tym miejscu każdy znajdzie odpowiedź na pytanie, które staje się bardzo ważne, gdy planujecie u nas urlop i już zaczynacie myśleć nad pakowaniem walizek na wyjazd. To jaka jest aktualnie pogoda w okolicy schroniska Orlica, ma kluczowe znaczenie dla tego, co ze sobą zabierzcie. Na tej podstronie zamieściliśmy podgląd z kamer w najważniejszych punktach okolicy, żeby każdy z Was mógł przekonać się jakie aktualnie panują warunki w Pieninach. Czy właśnie spadł śnieg? A może od kilku dni świeci piękne słońce? Jest kilka powodów, dla których warto zainteresować się pogodą przed przyjazdem. 


Dlaczego warto śledzić podgląd kamer przed przyjazdem?
• możecie dzięki temu lepiej dopasować do panujących warunków pogodowych garderobę, którą zamierzacie zabrać ze sobą,
• macie okazję do sprawdzenia, jaki sprzęt sportowy i buty ze sobą zabrać (może będą potrzebne raki albo śniegowe bądź krem z wysokim filtrem UV i okulary przeciwsłoneczne)
• możecie przekonać się jak wygląda trasa narciarska na Palenicy,
• możecie podejrzeć jeszcze przed przyjazdem kilka ujęć Szczawnicy między innymi z centrum miejscowości oraz z Placu Dietla.


Sprawdzanie systematycznie i regularnie podglądu z kamer pozwoli każdemu dobrze przygotować się na przyjazd oraz zaplanować odpowiednie do warunków atmosferycznych aktywności. Szkoda byłoby zostawić sanki, gdy w okolicy będzie dużo białego puchu lub nie zabrać dobrych butów górskich, gdy okaże się, że pogoda pozwala ruszyć na szlak. Nasza strona pozwala na podgląd sytuacji, jest aktualizowana i każdego dnia możecie być pewni, że obserwujecie dokładnie to samo, co my – będąc na miejscu. Postaraliśmy się o umieszczeniu tu obrazów z najważniejszych punktów, stanowiących atrakcje turystyczne regionu. Należy jednak mieć na uwadze, że warunki w górach – na szlakach i na szczytach – mogą się różnić od tych z trasy narciarskiej lub centrum miasta. 


Wszystkim, którzy planują eksplorować Pieniny polecamy też śledzenie podglądu z kamer na stronie drugiego naszego schroniska – Trzy Korony.Kamera z widokiem na Sokolicę

Kamera z widokiem na Szczawnicę Centrum

Kamera z widokiem na Plac Dietla w Szczawnicy

Kamera z widokiem na Przystań Flisacką Kończącą Spływ Dunajcem

Kamera z widokiem na Przystań Flisacką w Szczawnicy

Kamera z widokiem na drogę dojazdową do Szczawnicy - Kotońka

Kamera z widokiem na Parking przy Przystani Flisackiej – Zakończenie Promenady

Palenica - trasa narciarska

Kamera z widokiem na Kolej krzesełkową na Palenicę w Szczawnicy

Kamera z widokiem trasy narciarskie na Palenicy

Kamera z widokiem na trasy narciarskie na Szafranówce

Kamera z widokiem na trasę narciarską w Krościenku nad Dunajcem – Stajkowa

Kamera z widokiem na Rynek w Krościenku nad Dunajcem

Kolej linowa na Palenicę

Osobita skała i przełom lesnickiego potoku

Sokolica

Jaworki - Pieniny