Kiedy jest najlepszy czas na wakacje emeryta w Szczawnicy?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 20 grudnia 2021

Jesteś na emeryturze i wreszcie masz czas na to, aby rozwijać swoje zainteresowania. Marzysz o wakacjach? Idealnie się składa! Pozwól, że zaprosimy Cię do Szczawnicy. To miejsce wyjątkowe z wielu względów. Z jednej strony odpoczywasz blisko natury, ciesząc się widokiem gór, z drugiej masz okazję zobaczyć wyjątkowo urocze miasteczko i wszystkie jego atrakcje. Zanim jednak spakujesz bagaż przekonaj się, kiedy warto odwiedzić Szczawnicę, aby wypocząć w pełnym znaczeniu tego słowa.

Wakacje na emeryturze – brak ograniczeń

Dzięki przejściu na emeryturę zyskujesz całe mnóstwo wolnego czasu, który można poświęcić na rozwijanie swojej pasji czy poznawanie świata. Z przyjemnością pomożemy Ci odhaczyć kilka punków z listy “Do zrobienia na emeryturze”. Pierwszym z nich mogą być wakacje w Szczawnicy.

To niewielkie miasto uzdrowiskowe leżące na pograniczu Beskidów Zachodnich oraz Pienin rokrocznie przyciąga turystów chcących spędzić wakacje na spacerach po górach, spływach Dunajcem i wycieczkach rowerowych. Nie sposób zaprzeczyć, że widoki są tu wspaniałe. Czyste powietrze, pijalnia wód mineralnych, bliski kontakt z naturą, pienińskie szlaki przystosowane do spacerowania, unikatowe dziedzictwo kulturowe, bogate zaplecze restauracyjne i szeroka oferta noclegowa. To tylko niektóre zalety tego wyjątkowego miejsca. Szczawnica jest doskonała dla każdego, w tym seniorów.

Kiedy wybrać się do Szczawnicy na emeryturze?

Ogromną zaletą przebywania na emeryturze jest to, że można wyjechać na wakacje o każdej porze roku. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby odwiedzić Pieniny w sezonie letnim lub zimowym. Trzeba mieć jednak na uwadze, że to momenty, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród turystów. Jeśli więc nie przeszkadza Ci tłok w restauracjach lub tłum w kolejce na górski szlak, serdecznie zapraszamy!

Z doświadczenia wiemy jednak, że emeryci częściej decydują się na wakacje wówczas, gdy wszyscy inni zdążą wykorzystać urlop i wrócić do codziennych obowiązków. Dlatego najlepszy czas na wyjazd to wczesna wiosna oraz jesień.

Między marcem a kwietniem turystów jest w Szczawnicy mniej niż w pełni lata, głównie ze względu na kapryśną pogodę oraz znikomą liczbę atrakcji. Jednak szczerze powiedziawszy, powinni żałować. To właśnie w tym okresie przyroda budzi się do życia, zachwycając soczystością kolorów i mnogością zapachów. Spacer po mieście w otoczeniu rozwijającej się przyrody to wspaniałe przeżycie.

Wakacje jesienią? Dlaczego nie! To czas, w którym z jednej strony żegnamy letników, a z drugiej przygotowujemy się na przyjście sezonu zimowego, który prym wiedzie właśnie w górach. Ogromnym plusem przybycia do Szczawnicy między wrześniem a listopadem jest unikatowe piękno Pienin. Na naszych oczach okryte zielenią pagórki przybierają kolory jesieni. To właśnie wtedy, gdy dni stają się coraz krótsze, możemy podziwiać też najpiękniejsze wchody i zachody słońca. Ponadto turystów jest z każdego dnia coraz mniej, spacerowanie i zwiedzanie staje się więc jeszcze przyjemniejsze.

Zarówno wczesną wiosną, jak i jesienią, emeryci mogą liczyć w Szczawnicy na niższe ceny (na przykład za nocleg, korzystanie z atrakcji turystycznych czy wizytę w restauracji). Do zalet należy zaliczyć również komfortowe warunki panujące w górach. Nie jest ani za ciepło, ani za zimno, a obecność słońca cieszy równie mocno, co w pełni sezonu letniego.

Wakacyjny wypoczynek dla emerytów - Pieniny

Zaryzykujemy stwierdzenie, że nie ma lepszego miejsca na wakacje seniora niż Szczawnica! Szczególnie, że na emerytów zainteresowanych przyjazdem w Pieniny czeka nasze schronisko. Orlica jest wyjątkowa z wielu względów. To malowniczo położone miejsce zlokalizowane zaledwie minutę od Drogi Pienińskiej, z fantastycznymi widokami i tanią ofertą noclegową. Na miejscu można skosztować smacznej kuchni regionalnej i zorganizować grilla. Wystarczy jednak wyjść poza schronisko, aby oddać się przyjemności zwiedzania Szczawnicy w ulubiony przez siebie sposób: pieszo, z kijkami nordic walking lub na rowerze. Czujesz się zachęcony? W takim razie serdecznie zapraszamy na wakacje!