Pieniny i Szczawnica dla seniora

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 15 lipca 2022

Wiesz, kiedy przychodzi najlepszy moment na odpoczynek z dala od domu? Na emeryturze! Polscy seniorzy z coraz większą otwartością podchodzą do podróżowania. Chętnie planują zarówno krótkie weekendowe wypady, jak i dłuższe wakacje. A miejscem, które przyjmie ich z otwartymi ramionami, jest bez wątpienia Szczawnica. Na jakie atrakcje w Pieninach mogą liczyć seniorzy?

Szczawnica dla seniora – atrakcje, oferta noclegowa i restauracyjna

Ciekawe miejsce na wypoczynek po 60-tce? Oczywiście, że będą to Pieniny! To malowniczo położone pasmo Karpat, znajdujące się na styku Polski i Słowacji, słynie z fantastycznych atrakcji, które zachwycają nie tylko młodsze, ale i starsze pokolenia. Warto zakochać się w tym magicznym miejscu i wracać do niego, gdy to tylko możliwe. Miastem, które polecamy seniorom w szczególności, jest Szczawnica. Ta urokliwa niewielka miejscowość to jednocześnie uzdrowisko znane z czystego powietrza oraz dostępu do wód leczniczych. Pijalnia Wód Mineralnych, Sanatorium Inhalatorium czy Kaplica Zdrojowa to tylko niektóre warte zobaczenia miejsca.

Kuracjusze, którzy zdecydują się odwiedzić Szczawnicę, będą zachwyceni możliwościami, jakie daje ta część Pienin. Liczne trasy spacerowe i rowerowe, Dunajec wraz z przeprawami flisackimi, liczne zabytki, rozległe tereny zielone, które znakomicie wyciszają, ale także organizowane w pensjonatach dancingi... wszystko to przyczynia się do polepszenia samopoczucia. Wigoru dodadzą również odwiedziny w licznych restauracjach serwujących dania tradycyjnej polskiej kuchni.

Pomysł na wypoczynek? Pieniny dla seniora!

Panujący w Szczawnicy klimat niewiele odbiega od tego, czym można było raczyć się w miasteczku jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Wciąż czuć tu swojską atmosferę urlopowania w górach oraz uzdrowiskowy powiew świeżości. Każdego, kto zastanawia się nad przyjazdem do południowej części kraju, zachęcamy do przekonania się na własnej skórze, czym są Pieniny i jak fantastycznie potrafią ugościć nie tylko młodsze, ale i starsze pokolenia!