Chodnik w koronach drzew Bachledka

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 28 stycznia 2019

Ścieżka w koronach drzew Bachledka (Chodnik koronami stromov) to drewniany chodnik znajdujący się ponad drzewami, z niesamowitą, 32-metrową wieżą widokową. Ścieżka w koronach drzew Bachledka znajduje się na Słowacji, w miejscowości Zdziar, która jest od naszego schroniska Orlica w Szczawnicy oddalona o około 60 km. Dlaczego chodnik w koronach drzew cieszy się tak wielką popularnością? O tym w naszym artykule.

Gdzie znajduje się ścieżka w koronach drzew Bachledka? I jak dojechać do ścieżki?

Aby móc przejść się tą wyjątkową ścieżką, trasa ze Szczawnicy nie powinna przysporzyć kłopotów. Dojazd na miejsce średnio zajmuje maksymalnie 1-1,5 godz., w zależności od ruchu i warunków na drodze.

Zdziar to miejscowość znajdująca się w sercu Bachledowej Doliny. Chodnik w koronach drzew jest usytuowany na grzbiecie pasma górskiego o nazwie Magura Spiska. Tu także, jest usytuowany ośrodek Bachledka Ski & Sun, wyjątkowe miejsce dla miłośników nart, relaksu, przyrody.

Na szlak do ścieżki w koronach drzew Bachledka wiodą 2 drogi:

  • przejazd kolejką, dla osób z dziećmi, seniorów oraz innych chętnych;
  • przejście piechotą, które zajmuje około 40 minut z parkingu w Dolinie Bachledowej lub Malej Frankovej.

W trakcie, gdy oficjalnie otwarto chodnik w koronach drzew Bachledka, teren wokół był w trakcie budowy. Z tego też powodu nie działał jeszcze wyciąg, a samo wdrapywanie się na chodnik było dla niektórych bardzo uciążliwe. Samo podejście może wydawać się nieco strome, jednakże na trasie nie raz można spotkać całe rodziny z małymi dziećmi. Co warto jednak widzieć? Trasa nie nadaje się dla osób z wózkami dziecięcymi. Ze względu także na budowę nowej infrastruktury i gondoli mieszczącej do 10 osób, teren ścieżki i trasy na chodnik w koronach drzew nie jest jeszcze w pełni idealnie dostosowany, jednakże każdego dnia ściąga rzesze turystów. Niestety trwające roboty budowlane sprawiły, że wejście na ścieżkę w koronach drzew Bachledka jest niemożliwe dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Ścieżka w koronach drzew Bachledka – czym jeszcze zaskakuje?

Przede wszystkim, cały szlak - chodnik w koronach drzew Bachledka – ma 1234 m, oraz jest poprowadzony spiralnie nad drzewami. Sama zaś ścieżka ma 603 m długości. Co więcej, wysokość szlaku wynosi 24 m. Na końcu chodnika znajduje się wieża widokowa o wysokości aż 32 m, z której roztacza się fantastyczny widok na Tatry Bielskie, krajobraz Pienin, Region Zamagurza Spiskiego (Spisz Polski). Z daleka widać nawet zamek w Niedzicy oraz nasze Trzy Korony.

Zjeżdżalnia w koronach drzew Bachledka

Wnętrze wieży widokowej skrywa w sobie wyjątkową zjeżdżalnię rurową, o długości aż 67 m. Oznacza to, że po wejściu na wieżę możemy zdecydować się na trochę adrenaliny i zjechać na sam dół genialną zjeżdżalnią. Przejażdżka to dodatkowy koszt 2 €. Jest ona głównie dedykowana dzieciom mającym minimum 120 cm wzrostu.

Ponieważ na dzień dzisiejszy (styczeń 2019), wokół ścieżki w koronach drzew trwają prace budowlane, ze względów bezpieczeństwa postanowiono zamknąć zjeżdżalnię. Zostanie uruchomiona zaraz po zakończeniu robót.

Ile kosztuje wejście ścieżkę w koronach drzew Bachledka?

 

Ścieżka w Koronach Drzew

Gondola Bachledka
(przejazd w dwie strony)

Osoba dorosła

9,00 €

11,00 €

Dziecko w wieku 3-14 lat, seniorzy powyżej 65 r.ż. oraz osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności

7,00  €

9,00 €

Bilet rodzinny
(2x osoba dorosła, 2x dziecko)

22,00 €

27,00 €

+ kolejne dziecko (do 14 r.ż.) do biletu rodzinnego

6,00  €

7,00 €

 

Płatności za bilety dokonuje się w walucie euro. Istnieje możliwość zapłaty także kartą. Jeśli zdecydujecie się kupić bilety rodzinne, wówczas warto jest posiadać jakiś dokument informujący o wieku dziecka.

Bilety grupowe

Zorganizowane grupy (minimum 20 osób), w tym wycieczki, duże rodziny, mogą również skorzystać z rabatu dla grup.

Całej grupie jest udzielany rabat w wysokości 10%, natomiast co dziesiąta osoba ma bilet za 1 €.