ORLICA – NARTY W PIENINACH

 

ZIMOWE ATRAKCJE

 

Wraz z rodziną lub znajomymi pałacie niesamowitym entuzjazmem do sportów zimowych? Jeśli tak, to chętnie podpowiemy Wam, dokąd najlepiej udać się, aby ferie czy urlop w Pieninach okazał się w pełni udanym. Poniżej prezentujemy listę najlepszych stoków narciarskich, które znajdują się w przystępnej odległości od pensjonatu Orlica w Szczawnicy.

 

Gdzie warto wybrać się na narty/snowboard w Pieninach?

 

 

  • [Arena Narciarska Jaworki-Homole http://arenanarciarska.pl/zima/– ok. 9  km od schroniska Orlica w Szczawnicy

    Istnieje również wiele możliwości transportu do sąsiadujących ze Szczawnicą Jaworków. Nieduży, niespełna 10 km dystans można pokonać korzystając z prywatnego samochodu lub regularnie kursujących busów i autobusów. Po dotarciu na miejsce do dyspozycji mamy aż 8 różnorodnych tras narciarskich, na których można w pełni oddać się śnieżnemu szaleństwu. Łatwy podjazd pod wzniesienie umożliwiają dwa wyciągi „STORCZYK” i „KROKUS”, można także skorzystać z kolejki linowej „HOMOLE”. Dla amatorów pięknych krajobrazów na szczycie znajduje się platforma widokowa, z której roztacza się wspaniała panorama okolicy. Przy samej Arenie narciarskiej mieści się również licencjonowana Szkoła Narciarska „Jaworki” (licencja A i B SITN-PZN), która zapewnia instruktorów indywidualnych, jak i nauczycieli jazdy dla grup.

 

 Jest to nieco oddalona od Szczawnicy stacja narciarska znajdująca się przy granicy ze Słowacją. Można tam dojechać samochodem lub busem. Stok oferuje 5 atrakcyjnych tras zjazdowych oraz 3 wyciągi narciarskie, w tym jeden przystosowany dla dzieci – Baby Lift o długości 70 m. Z myślą o najmłodszych został również stworzony Park Kubusia, który zapewnia różnorodne formy rozrywki dostosowane do potrzeb i oczekiwań dzieci. Z tras zjazdowych z powodzeniem mogą korzystać też snowboardziści.

 

 Jest to bardzo profesjonalny stok narciarski posiadający doskonałe oświetlenie i system sztucznego dośnieżania zjazdów. Obiekt zaskakuje narciarzy dużym zróżnicowaniem 8 tras pod względem stopnia ich trudności – z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo, do dyspozycji amatorów zimowych sportów są: 2 kolejki krzesełkowe3 wyciągi orczykowe oraz 1 wyciąg talerzykowy i 2 wyciągi taśmowe przeznaczone dla dzieci. Dla pasjonatów narciarstwa biegowego przy sprzyjających warunkach pogodowych organizowana jest także specjalna trasa biegowa dookoła góry Wdżar (dystans ok. 5 km).

 

 

  • [Ośrodek Narciarski Kotelnica (Białka Tatrzańska) http://bialkatatrzanska.pl/] – ok. 40 km od hotelu Schroniska w Szczawnicy

    To wprost wymarzone miejsce dla wszystkich snowboardzistów oraz zwolenników narciarstwa biegowego. Fantastyczny Burton Snowpark dosłownie naszpikowany jest przeszkodami jibowymi, takimi jak: poręcze, boksy oraz różnego typu skocznie. Park mierzy ok. 300 m długości i stanowi jeden z największych tego rodzaju obiektów w kraju. Dzięki zapewnionemu oświetleniu zarówno początkujący, jak i zaawansowani snowboardziści mogą korzystać z atrakcji także po zmroku. Wracając do biegów narciarskich do dyspozycji narciarzy jest aż 5 tras narciarskich – przy czym najkrótsza z nich wynosi ok. 1,3 km, natomiast najdłuższa to dystans ok. 4,4 km. Na terenie ośrodka narciarskiego znajduje się też Szkoła Narciarska STOK oraz odpowiednio wyposażone wypożyczalnie sprzętu.

 To drugi z najbardziej znanych przygranicznych ośrodków narciarskich, który powstał w pobliżu granicy ze Słowacją. Komfort podjazdu na sam szczyt gwarantują 2 kolejki krzesełkowe oraz aż 4 narciarskie wyciągi talerzykowe. Stacja narciarska posiada łącznie 7 tras zjazdowych, w tym 5 łatwych, 1 trudną i 1 bardzo trudną dla zaawansowanych narciarzy. Na miejscu znajduje się profesjonalna szkoła narciarska SKI-PLUS oraz dobrze wyposażona wypożyczalnia sprzętów zimowych.

 

 

  • [Stacja Narciarska Bachledka SKI&SUN (Jezersko - Słowacja) http://bachledka.sk/pl/] – ok. 31 km od schroniska Orlica w SzczawnicyBachledka SKI&SUN to dość rozległy ośrodek narciarski znajdujący się już po słowackiej stronie Pienin. Obiekt liczy sobie aż 10 tras zjazdowych, które dają wiele możliwości zarówno nowicjuszom, jak i profesjonalnym narciarzom. Do użytku odwiedzających są udostępnione 4 trasy łatwe, 3 trudne oraz 3 bardzo trudne – wymagające odpowiednich umiejętności. Ponadto, szybki transport na szczyt umożliwiają 2 kolejki krzesełkowe oraz 5 wyciągów, w tym 1 przeznaczony dla dzieci.