Szczawnica

Na Palenicy znajduje się trasa narciarska – na jej szczyt przez cały rok wjeżdża czteroosobowy wyciąg krzesełkowy, który jest jedną z największych atrakcji Szczawnicy. Po zaledwie 3 minutach jazdy komfortową koleją można znaleźć się na szczycie Palenicy (722 m n. p. m.), skąd rozpościerają się najpiękniejsze widoki na Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą, a przy dobrej pogodzie widać też Tatry.

 

Turyści, którzy rezerwują u nas pokoje, często wybierają Palenicę jako punkt wyjściowy do dalszych wędrówek pieszych. Z tego szczytu prowadzą bowiem liczne, dobrze oznakowane szklaki górskie - m.in. na Wysoką (najwyższy szczyt Pienin), do Szczawnicy Niżnej na Sokolicę i Trzy Korony. Nasze schronisko w górach znajduje się około 1,5 km od stacji kolei liniowej, co zachęca do pieszych wędrówek i zdobywania szczytów gości przyjeżdżających do nas na majówkę, a także święta, czy wakacje z dziećmi.

 

Bliskość kolei liniowej cieszy także w okresie ferii zimowych. Palenica posiada idealnie przygotowane stoki, umożliwiające jazdę na nartach lub na snowboardzie. Znajduje się tu bardzo dobrze zaplanowana infrastruktura od polanek dla początkujących na stokach Szafranówki, poprzez trzy wyciągi orczykowe, rynnę snowboardową, aż po trasy dla zaawansowanych narciarzy – Palenica I i Palenica II (nowa, oświetlona trasa rodzinna). Wszystkie są sztucznie naśnieżane i utrzymywane w jak najlepszym stanie przez cały sezon.