Krościenko n/D.

Pieniny to nie tylko fascynująca górska przyroda ożywiona i nieożywiona, przepiękne krajobrazy i interesujące zabytki, ale także wiele możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Obok wypraw pieszych i rowerowych, spływu Dunajcem i raftingu po Dunajcu, sportów zimowych i rejsów wycieczkowych po Jeziorze Czorsztyńskim, kortów tenisowych i boisk piłkarskich, turyści mają do dyspozycji także parki linowe w Krościenku i innych miejscowościach w okolicy.

Park Linowy ABlandia w Szczawnicy zlokalizowany jest w wyjątkowym miejscu, nad brzegiem rzeki Grajcarek w sąsiedztwie dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę oraz najdłuższej Promenady w Polsce. W Parku Linowym znajduje się szereg atrakcji zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób starszych. Warto odwiedzić to miejsce podczas wakacji z dziećmi w górach.

 

  • TRASA ŻÓŁTA – przygotowana została z myślą o najmłodszych. Spędzając wczasy z dzieckiem w górach można urozmaicić swój pobyt właśnie o dzień w parku linowym. Na żółtej trasie mogą swoich sił spróbować już maluch w wieku od 6 lat. Podczas pokonywania przeszkód dziecko uczy się podejmowania decyzji. Ponadto ćwiczenia rozwijają takie cechy jak umiejętność oceny ryzyka, przełamywanie obaw i stymulują kreatywność. Wpływają korzystnie na rozwój motoryki ciała. Na trasie tej uczestnicy korzystają ze sprzętu analogicznie jak na każdej trasie linowej wysokościowej. Do przeszkód pojawiających się na trasie należy zaliczyć kładki, belki, zjazd tyrolski i wiele innych.

 

  • TRASA ZIELONA – Standard - trasa linowa uniwersalna, która przeznaczona jest dla dorosłych i dzieci. Przeprowadzona jest około 6-9 metrów nad ziemią. Jej przejście wymaga pokonania około 20 przeszkód, takich jak: przejście ścianką wspinaczkową, przejazd na deskorolce, zjazd tyrolski, itp. Jest to idealna trasa na początek, dostarczająca dużo emocji i wrażeń! Czas przejścia wraz ze szkoleniem ok. 1,5h. Z pewnością urozmaici pobyt w Pieninach i dostarczy niezapomnianych wspomnień z wakacji z dziećmi lub weekendowego wypadu ze znajowymi.

 

  • TRASA CZARNA EXTREME - należy do najbardziej wymagających tras linowych zlokalizowanych w sieci Parków ABlandia. Przeznaczona jest dla prawdziwych twardzieli. Zdobycie tej trasy napawa dumą. Zaprojektowana została w sposób, który wymaga użycia siły. Jej pokonywanie dostarcza prawdziwej ekscytacji i podnosi poziom adrenaliny. To rozwiązanie dla wszystkich, którzy lubią ekstremalne wyzwania. Czas przejścia (trudno określić od 1,5h do 2,5h).

 

  • WYSPA PIRATÓW – nie rozczarują się także osoby spędzające w Pieninach wakacje z dziećmi w wieku poniżej 6 lat. Park Linowy przygotował Wyspę Piratów, która jest atrakcją przeznaczoną dla najmłodszych – od 3 roku życia. Maluchy mogą się tu fantastycznie bawić. Ciekawa aranżacja pobudza wyobraźnię. Na tej trasie znajdują się atrakcje związane z klimatami pirackimi, takimi jak tratwa, koło sterowne wieża bociania, flaga piracka itp. Trasa zabezpieczona w całości siatkami asekuracyjnymi.

 

  • KORT TENISOWY- istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu

 

  • SIATKÓWKA PLAŻOWA