Jezioro Czorsztyńskie - to sztuczny zbiornik rozlewający się u stóp Pienin pomiędzy Niedzicą a Czorsztynem. Malownicza okolica jeziora to ulubione miejsce przystankowe turystów, odwiedzających pienińskie szlaki. Urokliwie prezentuje się zarówno podczas majówki, jak i ferii zimowych w górach. Rozległy zalew Czorsztyński powstał poprzez spiętrzenie wód Dunajca po wybudowaniu zapory wodnej w Niedzicy. Po malowniczym jeziorze pomiędzy zamkiem w Niedzicy a ruinami Zamku w Czorsztynie kursują statki wycieczkowe – to ciekawa atrakcja zarówno dla osób odwiedzających Beskidy na weekend, jak też spędzających tu wakacje z dziećmi.

 

Rejs statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim odbędziesz udając się do przystani niedaleko wzgórza zamkowego w Niedzicy. To właśnie stamtąd wypływają „Biała Dama” i „Harnaś”, które przez cały sezon letni zabierają rzesze turystów w ekscytującą eskapadę. Statek „Biała Dama” zaczerpnął swe imię od legendarnego, mieszkającego ponoć do dziś w zamku w Niedzicy ducha zrozpaczonej po śmierci męża kobiety.

 

Wchodząc na pokład „Białej Damy” lub „Harnasia” staniesz przed okazją obejrzenia okolicy Niedzicy iCzorsztyna z nieco innej, „wodnej” perspektywy. W czasie rejsu zetkniesz się z wyjątkową urodą pienińskich gór, zobaczysz klimatyczne ruiny czorsztyńskiego zamku i warownię w Niedzicy, poznasz niezwykłe zakamarki Pienińskiego Parku Narodowego, obejrzysz skansen Stylchen, zaporę w Niedzicy oraz urokliwe Zielone Skałki. Na pokładzie nie zabraknie przewodnika, który opowie wiele frapujących, związanych ze zwiedzanymi miejscami historii. Osobom poszukującym wyjątkowo elektryzujących wrażeń, statek „Harnaś” ma do zaproponowania rejsy nocne. Taka wycieczka to gwarancja niezapomnianej przygody. Dodatkową atrakcję stanowią tutaj rejsy gondolą „Czorsztynianka”.