Sromowce Niżne

U podnóży jednego z najsłynniejszych pienińskich szczytów – Trzech Koron – mieści się nasze urokliwe całoroczne Schronisko PTTK. Dzięki wspaniałej lokalizacji oraz bliskości monumentalnych gór, obiekt przyjął nazwę Schronisko Trzy Korony. Znajduje się ono w Sromowcach Niżnych – miejscowości, z której rozpoczynają się słynne spływy Przełomem Dunajca. Atrakcyjności lokalizacji dodaje fakt, że obiekt noclegowy położony jest w Pienińskim Parku Narodowym na wysokości 470 m.n.p.m., co robi niemałe wrażenie i zapewnia fenomenalne widoki każdego dnia.

Schronisko znajdujące się tuż przy szlaku prowadzącym ze Sromowiec na szczyt Trzy Korony, oferuje przyjezdnym aż 50 miejsc noclegowych w 17 pokojach – każdy z własną łazienką. Gościom planującym pobyt w naszym obiekcie możemy zaproponować pokoje 2-, 3-, 4- oraz 5-osobowe, z okien których roztaczają się widoki zapierające dech w piersiach. Nocleg w Schronisku Trzy Korony zapewnia relaks w godziwych warunkach oraz przystępnej cenie. Każde ze schludnych pomieszczeń sypialnych zapewnia wysoki, jak na schronisko górskie, standard wypoczynku. Nasi pensjonariusze chwalą sobie również drewniane wykończenie, które nadaje wnętrzom domowego ciepła i przytulności. To wprost wymarzone miejsce na spędzenie urlopu w gronie rodzinnym, a także weekendowy wypad w góry ze znajomymi. Ponadto, dysponujemy kameralną salką konferencyjną, co umożliwia m.in. przeprowadzenie firmowych szkoleń lub prowadzenie prelekcji.

Na terenie obiektu do dyspozycji naszych gości oraz wczasowiczów i turystów z zewnątrz jest Restauracjaserwująca wyborne dania charakterystyczne dla kuchni pienińskiej i beskidzkiej. Dla smakoszy poszukujących tradycyjnych, polskich potraw, w menu także znajdzie się wiele apetycznych propozycji. Gorąco polecamy jednak nasze regionalne specjalności, takie jak zupa – baraninówka, udziec barani w kapuście, świeży pstrąg górski oraz przepyszna szarlotka. Osobom dorosłym możemy zarekomendować duży wybór spośród słowackich piw, które przyjemnie ochłodzą latem – po powrocie z wyczerpującej górskiej wędrówki. W sezonie letnim prężnie funkcjonuje też grill bar – czyli nasz ogródek grillowy oraz zadaszony grill, gdzie można się rozgościć i dobrze zjeść na świeżym powietrzu – mając przed oczami przepiękne górskie pejzaże.

Zaletą położenia Schroniska Trzy Korony jest również niewielki dystans dzielący obiekt od przystani flisackiej, która jest zarazem początkową przystanią spływu Przełomem Dunajca. Jest to jedna z największych okolicznych atrakcji oraz wspaniała sposobność do zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego z pokładu tratwy. Dodatkowo, przy Schronisku PTTK w Pieninach mieści się doskonale wyposażona wypożyczalnia sprzętów sportowych – w tym rowerów górskich Giant, które są przystosowane do warunków panujących na szlakach oraz kijów do Nordic Walking’u.

Gościom nastawionym na zwiedzanie nie zabraknie tu także rozrywek, znajdujące się nieopodal przejście graniczne pozwala na przemierzanie słowackich szlaków. Doskonale widoczny ze Schroniska Czerwony Klasztor to jeden z obiektów architektonicznych, które warto zwiedzić wybierając się na słowacką stronę. Do Pienińskich zabytków należą wspaniałe okoliczne zamki i ruiny osnute wieloma latami bogatej historii.