Szczawnica

Co roku przyciąga rzesze turystów, którzy doceniają jej niezwykły urok i spokój. Szczawnica słynie przede wszystkim z dużej liczby w źródeł wód mineralnych, które wspierają leczenie różnego rodzaju dolegliwości i chorób. To małe miasteczko o charakterze uzdrowiskowym przyciąga turystów na majówkę, na weekend w górach, czy wakacje z dziećmi także z uwagi na malownicze położenie. Mieści się na styku Małych Pienin z Beskidem Sądeckim. Dzięki takiemu położeniu stanowi doskonałą bazę wypadową dla poznawania okolicznych atrakcji, zarówno kulturalnych i zabytkowych, jak i rekreacyjnych.

Gościom, którzy rezerwują u nas pokoje polecamy wizytę w Parku Zdrojowym, gdzie znajduje się pięknie odrestaurowane centrum uzdrowiskowe. W centrum można podziwiać majestatyczne Inhalatorium o pięknej zabytkowej architekturze.

Polecamy również wstąpienie do Pijalni, aby skosztować lokalnych wód mineralnych, jak: "Stefan", "Józefina", "Magdalena", "Helena", "Józef", "Jan". Podczas ferii zimowych, czy letnich wakacji zachęcamy do codziennego korzystania z Pijalni. Wody skutecznie działają nie tylko na konkretne schorzenie, ale poprawiają nawodnienie całego organizmu oraz zapewniają odpowiednią gospodarkę mineralną. Źródła czekają na wczasowiczów także w Parku Dolnym, gdzie znajduje się źródło "Wanda”, nieco dalej obok dolnej stacji kolejki linowej na Palenicę, gdzie mieści się źródło "Szymon", oraz przy ulicy Skotnickiej tuż za bazą PKS, gdzie można skorzystać ze źródła "Pitoniakówka". Te wody udostępnione są do spożycia bez opłat, z naturalnych wypływów.

Osobom wynajmującym w naszym schronisku pokoje polecamy zawsze wizytę w Muzeum Uzdrowiskowym na placu Dietla. Można tu zapoznać się można z bogatą historią i tradycjami Szczawnicy.