Atrakcje Beskidu Sądeckiego

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 16 grudnia 2022

Miejsce to, nielicznie odwiedzane przez turystów (a szkoda!) jest wyjątkowe zarówno pod względem krajobrazowym, jak i kulturowym. Beskid Sądecki, położony w Zachodnich Karpatach, warto zobaczyć z wielu względów. Dziś opowiemy o kilku z nich, które stanowią przedsmak prawdziwej przygody z tym malowniczym rejonem Polski.

Najciekawsze atrakcje w Beskidzie Sądeckim

Mówi się, że Beskid Sądecki to rzadko odwiedzany rejon w Karpatach. Nie dzieje się tak jednak ze względu na brak atrakcji – chodzi raczej o małą ich znajomość wśród turystów. Dziś postaramy się to zmienić!

Rejon ten słynie z mnóstwa malowniczych tras pieszych, na których można podziwiać unikatową wręcz florę Karpat Zachodnich. Piękne widoki, w połączeniu z niemal dziką roślinnością, zachwycą miłośników miejsc oddalonych od ludzkich siedzib. To właśnie podczas spaceru po szlakach można się wyciszyć i przekonać, jak wspaniale jest oderwać się nieco od codzienności.

Najchętniej odwiedzaną atrakcją jest tu Radziejowa, czyli szczyt Beskidów Sądeckich położony 1266 m n.p.m. Wiedzie do niej zalesiona ścieżka, na końcu której czeka drewniany punkt widokowy. Umożliwia podziwianie krajobrazów ponad koroną drzew. Po drodze można odpocząć na Polanie Litawcowej, z której rozpościera się wspaniały widok na Pieniny.

Wieża na Radziejowa to nie jedyny warty zobaczenia punkt na mapie atrakcji Beskidu Sądeckiego. Ciekawym obiektem położonym w Woli Kroguleckiej jest platforma widokowa “ślimak”. Ta oryginalna konstrukcja zachęca do obserwowania niezwykłej panoramy gór. Na miejscu czeka też na turystów m.in. wiata grillowa.

Atrakcje dla zakochanych w górach

Nie zapominajmy, że rejon słynie z uzdrowisk, a tym, które należy zobaczyć, jest zdecydowanie Krynica-Zdrój. To niewielkie malownicze miasteczko zachwyca położeniem oraz oryginalną architekturą. Warto pospacerować się po nim, aby poczuć się jak przedwojenny kuracjusz. Warto skosztować tamtejszej wody, zachwycić się świetnie zachowanymi budynkami z XIX wieku czy oddać się podziwianiu widoku pagórków rozrzuconych wokół miasteczka.