Co zobaczyć w Nowym Sączu przez jeden dzień?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 16 września 2022

Planujecie jednodniowy wyjazd? Zapraszamy do Małopolski! To tutaj czeka na Was miejsce wyjątkowe, które pokochacie w ciągu zaledwie kilku chwil. Nowy Sącz, bo o nim mowa, słynie z ciekawych atrakcji idealnych zarówno dla samotnych podróżników, jak i rodzin z dziećmi. Przekonajcie się, dlaczego warto odwiedzić to miejsce.

Co zobaczyć w Nowym Sączu?

Jeśli przybywacie do perły Małopolski po raz pierwszy, z pewnością zaskoczy Was to, jak malownicze i urocze jest to miasto – co nie powinno jednak nikogo dziwić. Nowy Sącz to jedna z najstarszych osad w regionie, w której zachowało się mnóstwo nawiązań do przeszłości.

Dzień warto zacząć od spaceru wokół nowosądeckiego zamku, a dokładniej jego pozostałości, czyli odbudowanej dużo później i zrekonstruowanej Baszty Kowalskiej. Budynek został wzniesiony w XIV wieku przez Kazimierza Wielkiego i służył mu przede wszystkim jako warownia. Obecnie świadczy o dziedzictwie kulturowym miasta. Pozostałości po średniowiecznym władcy prezentują się wyjątkowo na tle pozostałej zabudowy.

Miasteczko Galicyjskie to kolejna warta zobaczenia rzecz: odnajdą się w nim szczególnie turyści zakochani w dawnej architekturze. Skansen pełen jest budynków mieszkalnych i rzemieślniczych zachowanych w świetnym stanie. To świetny sposób, aby oderwać się na kilka chwil od rzeczywistości i przenieść w czasie do dawnej, ale wciąż żywej historii Nowego Sącza. Tuż obok mieści się natomiast Sądecki Park Etnograficzny, w którym można kontynuować tak pięknie rozpoczętą wycieczkę.

Gdy dzień zacznie chylić się ku zachodowi, zapraszamy na Rynek w Nowym Sączu. Choć niewielki, prezentuje się naprawdę uroczo. Na miejscu można odpocząć przy fontannie. Nieopodal znajduje się plac zabaw dla dzieci. Warto zawiesić oko na okalających rynek kamieniczkach, na których zachowały się zdobienia jeszcze z czasów renesansu. Całość wieńczy zabytkowy ratusz z wieżą.

Atrakcje Nowego Sącza czekają!

Zamek, Miasteczko Galicyjskiej i Rynek w Nowym Sączu to atrakcje zdecydowanie warte zobaczenia. W ciągu jednego dnia można przenieść się w czasie i posmakować życia ze średniowiecznej, urokliwej osady.