Góry czy morze - gdzie na urlop?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 20 listopada 2019

Polska ma wiele pięknych zakątków, gdzie można spędzić czas na rekreacji i wypoczynku. Większość osób, planując wyjazd z rodziną czy z grupą znajomych staje z reguły przed decyzją: góry czy morze – gdzie wybrać się na urlop? Doceniamy walory spacerów plażą nad Bałtykiem, podczas których można wdychać jod. Jednak sercem jesteśmy za wakacjami w górach. Chętnie wyjaśnimy czemu warto wybrać się na urlop w Pieniny.

1. Pogoda czy niepogoda – w górach nie będziesz się nudzić.
Deszczowe i wietrzne dni nad morzem to prawdziwy koszmar dla każdego wczasowicza. Wzburzone morze nie zachęca do spacerów po plaży, a brak perspektyw na opalanie czy piłkę plażową sprawiają, że w czas wypoczynku może wkraść się nuda. W górach nawet w deszczowe dni jest co robić. W Szczawnicy można wybrać się na spacer do pijalni albo oddać się zabiegom leczniczym lub relaksacyjnym – w końcu to uzdrowisko. Niedaleko znajdują się też baseny termalne, gdzie można spędzić przyjemne przed- lub popołudnie.

2. Każdego dnia możesz wybrać się na spacer w inne niezwykłe miejsce.
Spacery brzegiem morza o wschodzie czy zachodzie słońca są bardzo romantyczne, ale wierzymy, że mogą się znudzić po tygodniu. W Pieninach możesz eksplorować okolicę, decydując się każdego dnia na wędrówkę innym szlakiem. Ponadto trasy mają różną długość oraz stopień trudności, co pozwala wybrać szlak odpowiedni do aktualnego samopoczucia oraz kondycji własnej czy grupy znajomych. Wszystkie trasy zapewniają fenomenalne widoki – nie bez powodu teren ten stał się Pienińskim Parkiem Narodowym.

3. W Pieninach na turystów atrakcje czekają całym rokiem.
Nadmorskie kurorty ożywają zazwyczaj latem. Wówczas na Wybrzeżu nie ma problemów z rezerwacją noclegu czy skorzystaniem z oferty gastronomicznej. Już jednak wczesną jesienią turystyczne miasteczka nad Bałtykiem zaczynają zapadać w zimowy sen. W górach kurorty tętnią życiem przez cały rok! Od wiosny do późnej jesieni można uprawiać trekking, wybrać się na spływ raftingowy, czy udać się na wycieczkę rowerową. Natomiast zimą czekają na turystów ośnieżone stoki na narty, ale i na sanki. Można także wybrać się na kulig.

Góry dają tyle możliwości, ile wymagań i potrzeb mają turyści. Każdy i o każdej porze roku znajdzie tu sposób, aby spędzić miło czas – na wypoczynku, na odprężeniu, bez chwili nudy.