Słowacja – co zwiedzić tuż przy granicy z Polską?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 27 czerwca 2022

A gdyby tak tym razem zobaczyć, co do zaproponowania polskim turystom ma Słowacja? To fantastyczny kraj z mnóstwem atrakcji, które warto zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Jeśli planujecie odwiedziny w Szczawnicy i jesteście ciekawi, co kryje się po drugiej stronie, sprawdźcie nasze propozycje!

Atrakcje przy granicy z Polską

Słowacja to stosunkowo niewielki kraj sąsiadujący nie tylko z Polską, ale także Czechami, Węgrami, Austrią i Ukrainą. Nie będzie przesadą, jeśli powiemy, że z naszym krajem łączy ją najpiękniejsza, bo górzysta linia graniczna. Jedno z licznych przejść mieści się właśnie w Szczawnicy, z której to może przejść na drugą stronę i przekonać się o tym na własne oczy.

Miłośników natury zachęcamy do odwiedzenia Rezerwatu przyrody Súľovské skaly. Uszczęśliwieni pobytem w tak wyjątkowym miejscu będą miłośnicy biwakowania i wędrówek po skałach. Czekają tam zarówno długie i płaskie doliny, jak i zachwycające grzbiety, z których można podziwiać panoramę gór.

Wartym zobaczenia miejscem jest Šafranovka - łagodny szczyt leżący na granicy, z którego rozpościera się fantastyczny widok na znajdujące się poniżej doliny. Podobnie zresztą jak Jánošíkove Diery pełne fantastycznych tras prowadzących przez doliny, wąwozy i wodospady!

Lubiący wędrówki po jaskiniach nie mogą ominąć nietypowego regionu, jakim jest Słowacki Kras. Wpisany na listę UNESCO kusi dostępem do jaskiń, do których nie każdy dociera ze względu na zróżnicowany poziom trudności. Mimo to warto zobaczyć to miejsce nawet, jeśli jest się doświadczonym grotołazem.

Tatralandia - jeśli ta nazwa nic Wam jeszcze nie mówi, czas to zmienić! To jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc po drugiej stronie Pienin. Uwielbiane przez dużych i małych zachęca do rozrywki w najlepszym, bo wodnym wydaniu. Aquapark mieści się w Roztokàch, jest otwarty przez cały rok, dostępny dla turystów pragnących wypocząć lub oddać się przyjemności uprawiania sportów wodnych, z bogatą ofertą noclegową.

Słowacja - must see każdego polskiego turysty

Jeśli jesteście w okolicy i jeszcze nie mieliście przyjemności zobaczyć, co czeka na Was po przejściu granicy - serdecznie zachęcamy do odwiedzin w Słowacji. Cała masa unikatowych atrakcji tylko czeka, aby się w nich zakochać!