Wakacje z dziećmi - gdzie wyjechać?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 07 lipca 2017

Wielu rodziców, planując wakacyjny wyjazd, staje przed dużym dylematem. Gdzie najlepiej wybrać się z dziećmi? Jakie miejsca będą odpowiednie, a jednocześnie atrakcyjne dla naszych pociech? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji na wakacje z dziećmi w górach.

 

Wakacje z dziećmi - Szczawnica

 

Szczawnica oferuje najmłodszym rozmaite atrakcje. Na Palenicę, czyli najsłynniejszy szczyt w miejscowości, możemy wejść pieszo lub wjechać kolejką linową. Na stokach góry znajduje się również zjeżdżalnia grawitacyjna, którą można wrócić z powrotem na dół. Ciekawym doświadczeniem będzie też wizyta w Pijalni Wód Mineralnych, połączona z testowaniem wód leczniczych.

 

Z maluchami warto wybrać się także do Pienińskiego Parku Narodowego, np. na wycieczkę nad Wodospad Zaskalnik. Wodospad nie jest wielkich rozmiarów (ok. 5 m wysokości), ale znajduje się w bardzo urokliwym miejscu. Polecamy, by wybrać się tam po obfitych opadach deszczu - wtedy nurt przyspiesza i przez wodospad przelewa się ogromna ilość wody.

 

Wakacje z dziećmi - Krościenko nad Dunajcem

 

Drugim z popularnych miejsc na wakacje z dziećmi jest Krościenko nad Dunajcem. W Krościenku zlokalizowany jest park linowy, oferujący proste trasy dla dzieci od 6. roku życia - będzie to dobry pomysł na poranną lub popołudniową aktywność.

 

Pieniny to także doskonała lokalizacja na liczne wycieczki rowerowe. Sprzęt można zabrać ze sobą z domu lub wypożyczyć w jednej z dostępnych na miejscu wypożyczalni. Możemy wybrać się zarówno na krótkie przejażdżki, jak i dłuższe trasy, np. odwiedzając naszych południowych sąsiadów Słowaków.

 

Wakacje z dziećmi - Pieniny

 

W zasadzie całe Pieniny to idealne miejsce na wakacje z dziećmi :) Pasmo nie jest zbyt wysokie, więc bez problemu możemy wybrać się z pociechami w góry. Wśród atrakcji znajdziemy także zamek Niedzica czy ruiny w Czorsztynie. Małych konstruktorów z pewnością zachwyci również tama na Jeziorze Czorsztyńskim. Co więcej, Pieniny to fantastyczna lokalizacja na spokojny odpoczynek w otoczeniu natury.

 

Wybierając się w Pieniny, warto także rozważyć spływ Dunajcem. Spływy odbywają się w dwóch formach - tradycyjnymi flisackimi tratwami lub rafting (w pontonach). Rafting wielu osobom kojarzy się ze sportem ekstremalnym, ale Dunajec jest bardzo spokojną rzeką, więc ta forma aktywności nadaje się także dla rodzin z dziećmi.

 

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Was do odwiedzenia przepięknych Pienin i przyjechania tutaj na wakacje z dziećmi. Potrzebny Wam nocleg w górach? Sprawdźcie schronisko Trzy Korony.