Atrakcje w Pieninach


Pieniny to nie tylko malownicze krajobrazy, które tworzą majestatyczne górskie szczyty. To przede wszystkim właśnie ten rejon Polski, w którym zdecydowanie nie ma czasu na nudę! Nie ważne, czy zdecydowaliście się na rodzinne wakacje, jesienny wyjazd integracyjny z firmą czy ferie zimowe – każda pora roku oferuje tutaj zróżnicowane atrakcje oraz wiele fantastycznych form rozrywki i spędzania czasu wolnego.

 

SPŁYW PRZEŁOMEM DUNAJCA


Przez większość roku niewątpliwie największym zainteresowaniem cieszy się słynny Spływ Przełomem Dunajca. Stanowi on wspaniałą okazję do podziwiania cudownych terenów Pienińskiego Parku Narodowego z pokładu flisackiej tratwy. Z opcji ponad 2-godzinnej przeprawy wodnej można korzystać od kwietnia do końca października. Warto wiedzieć, że niecałe 400 metrów dzieli nasze schronisko Orlica od najbliższej flisackiej przystani – w końcowym odcinku spływu. Doskonała lokalizacja obiektu w Pieninach znacznie ułatwia powrót z ekscytującej wyprawy.

 

ATRAKCYJNE GÓRSKIE SZLAKI


Amatorów gór z pewnością ucieszy natomiast łatwy dostęp do wielu przystępnych górskich szlaków, z którymi przy dobrych warunkach meteorologicznych poradzą sobie także laicy. W pobliżu Schroniska do dyspozycji pasjonatów pieszych wycieczek są szlaki: żółte, niebieskie oraz jeden zielony i czerwony. Poszukując rady odnośnie doboru odpowiedniego odcinka warto zasięgnąć informacji u naszej uprzejmej obsługi. Z pewnością doradzimy Państwu najlepszy wybór - biorąc pod uwagę atrakcyjność trasy, jej stopień trudności oraz potencjalny czas jej pokonania.Uśmiech Miłośnicy nordic walkingu również znajdą w Pieninach drogi wprost wymarzone do tej formy aktywności.

 

WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW W PIENINACH


Dodatkowo, na terenie schroniska Orlica w Szczawnicy znajduje się znakomicie wyposażona wypożyczalnia rowerów. Warto wiedzieć, że wypożyczony sprzęt można również oddać do wypożyczalni znajdującej się w Schronisku PTTK Trzy Korony w Sromowcach Niżnych.  Okolica obfituje we wspaniałe górskie trasy rowerowe – to także fantastyczny sposób na zwiedzenie urokliwej miejscowości, jaką jest Szczawnica.

 

LICZNE ZABYTKI W PIENINACH


W Pieninach nietrudno napotkać na swej drodze zabytkowe obiekty. Górzysty teren umożliwia nie tylko zapierające dech w piersiach widoki na piękno przyrody, ale również na dzieła ludzkich rąk – jakimi są zabytkowe zamki, jak i ich liczne pozostałości. Do najbardziej znanych budowli należą: Czerwony Klasztor (znajdujący się po słowackiej stronie), Zamek w Niedzicy i Zamek w Czorsztynie. Na uwagę zasługuje również spora zapora wodna na Dunajcu, którą również warto odwiedzić. W samej Szczawnicy znajduje się zabudowa Placu Dietla z XIX w., dwie kaplice rozmieszczone w Parku Górnym i Dolnym, dwór Józefa Szalaya – powstały w 1839 r. i wiele innych obiektów z ciekawą wieloletnią historią.

 

ZIMOWE ATRAKCJE


Zima zapewnia naszym pensjonariuszom w Szczawnicy nie tylko fenomenalne krajobrazy, które na długo zapadają w pamięci, ale również znakomite warunki do uprawiania sportów zimowych. Najbliższym punktem sportowo-rekreacyjnym jest Wyciąg Narciarski i Stancja Narciarska Palenica Ustroń zlokalizowany na Palenicy oraz Szafranówka I i II. Bez trudu można również wybrać się do sąsiadujących ze Szczawnicą Jaworków (dystans ok. 9,5 km), gdzie można oddać się śnieżnemu szaleństwu na terenie Areny Narciarskiej Jaworki-Homole. Ponadto, okolice hotelu Orlica oferują wiele tras do uprawiania narciarstwa biegowego, a także poruszania się z zastosowaniem rakiet śnieżnych – które można wypożyczyć w schronisku. Jeśli jeszcze nie jesteście przekonani dodamy, że jesteśmy w stanie dla naszych gości zorganizować wyjątkowe kuligi po pienińskich ścieżkach, które stanowią świetną zabawę nie tylko dla najmłodszych. Uśmiech

 

DLA SPRAGNIONYCH KOMFORTU


Doskonałą opcją będzie oddanie się pełnemu relaksowi podczas błogich kąpieli w basenach termalnych. Najbliższe baseny rekreacyjne znajdują się w Parku Wodnym SOLAR (ok. 2 km od Schroniska Orlica w Szczawnicy). Ze względu na liczne atrakcje, jest to świetne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny. Tym, którzy oczekują czegoś bardziej widowiskowego polecamy udział w zorganizowanych wycieczkach do term nie tylko na terenie Polski, ale również na Słowacji czy Węgrzech – wiele z nich wyrusza właśnie ze Szczawnicy!  Uśmiech

Mamy nadzieję, że w pewnym stopniu przybliżyliśmy Wam uroki naszych wspaniałych Pienin. Prawda jest jednak taka, że żadne słowa nie są wstanie oddać w 100% piękna tego niesamowitego miejsca. Tu po prostu trzeba przyjechać i wziąć głęboki oddech stojąc na jednym ze szczytów, napawając się przy tym pięknem okoliczności przyrody. Nasze przytulne Schronisko Orlica wita gości i przejezdnych przez cały rok, przyjmując pensjonariuszy z iście góralską gościnnością - wiedz, że czekamy również na Ciebie!

 

 

 

Facebook
Zapraszamy do Trzech Koron

Zapraszamy
do odwiedzenia naszego schroniska w Sromowcach Niżnych

Przejdź do strony
Rezerwacja