Restauracja w Szczawnicy

 

Każdemu pasjonatowi gór marzą się wspaniałe wczasy, pokój z widokiem na monumentalne szczyty oraz przepyszna góralska kuchnia. Pragnienie to można z łatwością zrealizować wybierając się w Pieniny, do Schroniska Orlica. Oprócz strawy dla ducha oferujemy także pokarm dla ciała, który serwują dwie restauracje. Jesteśmy w stanie zapewnić wczasy z wyżywieniem, zarówno klientom indywidualnym, jak i grupom zorganizowanym. Dokładamy wszelkich starań, aby wypoczynek w Beskidach był udany. Wiemy, że po wielogodzinnych spacerach turysta po prostu nie ma chęci tułać się po mieście w poszukiwaniu lokalu, gdzie mógłby dobrze zjeść. Dlatego też nasze dwie restauracje zostały rozmieszczone w górnej i dolnej części spływu Dunajcem, w pobliżu przystani flisackich.

 

Jedna z naszych restauracji mieści się ok. 400 metrów od drogi, od końca spływu Dunajcem i 1 min. od Drogi Pienińskiej. Urokliwa lokalizacja na niewielkim wzgórzu pozwala na podziwianie przepięknych widoków podczas posiłku. Już z daleka nasza pienińska kuchnia wabi strudzonych wędrowców zapachami świeżo przyrządzonych dań. Ponadto, dysponujemy własnym ujęciem wody źródlanej, którą wykorzystujemy podczas gotowania, co wpływa na jakość i smak naszych potraw. Osobom dorosłym polecamy również skosztować świetnego słowackiego piwa, które jest dostępne w naszej restauracji

 

Do smakowitych rarytasów, jakie można zamówić w Restauracji Schroniska Orlica, z pewnością należą:

 

  • świeży pstrąg górski
  • tradycyjny udziec barani w kapuście
  • robione na miejscu pierogi – koniecznie należy spróbować pierogów bacowskich
  • serwowana na gorąco szarlotka z bitą śmietaną
  • torcik bezowy
  • ciasto czekoladowe

 

Są to niewątpliwie specjały, z których słyną Pieniny i Bieszczady. Przepyszne dania będą stanowiły wspaniałe dopełnienie każdego dnia spędzonego w dolinie Grajcarka, zarówno podczas rodzinnych wczasów, jak i romantycznego pobytu we dwoje.

 

Jako pensjonat z restauracją chętnie pomagamy w organizacji imprez integracyjnych, firmowych i okolicznościowych. Chętnie udostępniamy salę jadalną na czas urodzinowych i imieninowych przyjęć oraz spotkań towarzyskich. Przygotowujemy także zielone szkoły w górach, zapewniając doskonałą ofertę kulinarną. Jeżeli współorganizatorzy wyrażają chęć, jesteśmy w stanie zapewnić iście regionalną biesiadę z przygrywającą kapelą góralską.

 

Przytulny klimat restauracji w Szczawnicy tworzy przede wszystkim miła obsługa i wykfalifikowani pracownicy kuchni, którzy dbają o doskonałą jakość podawanych posiłków. Dodatkowego smaczku daniom dodaje wszechobecne świeże górskie powietrze, które wzmaga apetyt każdego, kto wrócić ze szlaku.

 

Poniżej przedstawiamy wybrane pozycje z naszego menu:

Śniadania

Dania obiadowe

Napoje gorące

jajecznica na maśle

kwaśnica z żeberkami

herbata z cytryną

jajecznica z cebulką

zupa pomidorowa

herbata z sokiem malinowym

jajecznica z kiełbasą

żurek z jajkiem i kiełbasą

zielona herbata

jaja na boczku

barani udziec w kapśucie

herbata owocowa

kiełbasa gotowana

pstrąg górski

kawa parzona

kiełbasa smażona z cebulą

janosikowy placek

kawa z ekspresu ciśnieniowego

ser żóły

kotlet po flisacku z ziemniakami i surówką

kawa latte

wędlina

kotlet po góralsku z ziemniakami i surówką

gorąca czekolada

kiełbaski wiedeńskie

glasz po myśliwsku

piwo grzane z miodem

twarożek z cebulką

bigos po góralsku

 

dżem

pierogi z bryndzą

 

miód

pierogi bacowskie

 

 

pierogi pienińskie

 

 

pierogi ruskie

 

 

pierogi z jagodami

 

 

naleśniki  
  oscypek z żurawiną  
Facebook
Zapraszamy do Trzech Koron

Zapraszamy
do odwiedzenia naszego schroniska w Sromowcach Niżnych

Przejdź do strony
Rezerwacja