fot. Slovakia.travel
04-08-2017

Czerwony Klasztor - nieznana atrakcja Pienin

Słyszeliście kiedyś o Czerwonym Klasztorze? To budowla sakralna zlokalizowana w miejscowości Červený Kláštor na Słowacji, na terenie Pienin.

fot. Karolina Głowacz
20-07-2017

Krótkie trasy w Pieninach

Wybierasz się w Pieniny, ale nie przepadasz za długimi, wielogodzinnymi wędrówkami? Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie 3 propozycje krótkich pienińskich tras - przejście najdłuższej z nich zajmie Ci tylko 2,5 godziny! Gotowy? To zaczynamy!

Gdzie wyjechać na wakacje z dziećmi?
07-07-2017

Wakacje z dziećmi - gdzie wyjechać?

Wielu rodziców, planując wakacyjny wyjazd, staje przed dużym dylematem. Gdzie najlepiej wybrać się z dziećmi? Jakie miejsca będą odpowiednie, a jednocześnie atrakcyjne dla naszych pociech? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji na wakacje z dziećmi w górach.

Fot. Agnieszka Szuwarzyńska
16-06-2017

Jak dojechać w Pieniny?

Wyjazd w góry to całkiem spora wyprawa. Trzeba zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt, zaplanować wycieczki, ale także sprawdzić dojazd w wybrane miejsce. Jak w takim razie dojechać w Pieniny? Które formy dojazdu sprawdzą się lepiej? Z jakich rozwiązań zrezygnować?

Schronisko Orlica
02-06-2017

Szczawnica czy Krościenko - co wybrać, gdzie nocować?

Wybierając się na urlop, zadajemy sobie wiele pytań. Gdzie pojedziemy? Co będziemy tam robić? I wreszcie - gdzie będziemy nocować? Wbrew pozorom, wybór miejsca na nocleg jest dość ważną kwestią. Dobra lokalizacja zapewni nam bliskość do szlaków turystycznych, punktów gastronomicznych czy atrakcji. Wybieracie się w Pieniny? Sprawdźcie gdzie nocować.

19-05-2017

Urlop w polskich górach - co wybrać zamiast Zakopanego i Karpacza?

Chcesz się wybrać w góry, ale masz dość tłumów turystów i ciągłego hałasu na szlakach? Marzysz o wyprawie w spokojniejsze, mniej popularne okolice? A może by tak pojechać się w Pieniny? Sprawdź co warto wybrać zamiast popularnych kurortów.

Szczawnica i okolice - co warto zobaczyć?
05-05-2017

Szczawnica i okolice - co warto zobaczyć?

Zapewne wszyscy to znamy - wybieramy się na urlop w nowe miejsce i kompletnie nie wiemy co zobaczyć. Które miejsca są warte odwiedzenia, na co zaplanować sobie czas albo co zrobić, jeśli pogoda nie będzie dopisywać?

21-04-2017

Pieniny - idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi?

Szukając pomysłu na aktywne wakacje z dziećmi, wiele osób z początku odrzuca góry. Wydaje się nam, że to nieodpowiednie miejsce dla maluchów i spore utrudnienie dla rodziców. 

fot. Karol Nienartowicz
07-04-2017

3 sposoby na zaplanowanie górskiej wycieczki

Marzysz o wyjeździe w góry, ale nie masz w tej kwestii doświadczenia? Nie wiesz jak odpowiednio zaplanować górską wycieczkę? Sprawdź co powinieneś wiedzieć.

fot. Marcin Kęsek
21-03-2017

5 najpiękniejszych szlaków w Pieninach

Wielu turystów, w szczególności niedoświadczonych w górskich wycieczkach, ma problem z zaplanowaniem wyjazdu. Wybierasz się w Pieniny i nie wiesz jakie trasy wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie 5 najpiękniejszych szlaków w Pieninach – zarówno tych krótszych, jak i dłuższych. 

pieniny schronisko
10-03-2017

6 rzeczy, które musisz zabrać w góry

Pieniny są często wybierane przez turystów jako miejsce na wiosenny czy letni wypoczynek. Ale góry to także miejsce, które rządzi się specyficznymi prawami. Jeśli nigdy nie chodziłeś po górach albo masz małe doświadczenie w tej kwestii, warto odpowiednio przygotować się do wyjazdu. Co będzie nam niezbędne podczas górskich wycieczek?

24-02-2017

Pienińskie słodkości – w sam raz na zimowy deser

Nie będziemy owijać ani w wełnę ani w bawełnę… Lubimy sobie połasuchować – zwłaszcza zimą, gdy za oknami siarczysty mróz, aa

24-02-2017

Spływ Dunajcem – cennik 2017

Kto był już choć raz w Pieninach, ten wie, że jedną z najwspanialszych przygód można przeżyć nie gdzie indziej, jak na pokładzie jednej z flisackich łodzi. Spływ Przełomem Dunajca to niewątpliwie jedna z tych atrakcji, które warto umieścić na swojej liście do obowiązkowego „odhaczenia”. :) Ponad 2-godzinna przeprawa zapewnia nie tylko ciekawą formę zwiedzania przepięknego Pienińskiego Parku Narodowego, ale również  jest okazją do wysłuchania legend i ciekawostek, którymi raczą nas zawsze doświadczeni flisacy. Siedząc na pokładzie tratwy możemy podziwiać góry i ich majestat oraz liczne zabytki z 

Facebook
Zapraszamy do Trzech Koron

Zapraszamy
do odwiedzenia naszego schroniska w Sromowcach Niżnych

Przejdź do strony
Rezerwacja