Stoki i wyciągi narciarskie w Pieninach
17-10-2017

Stoki i wyciągi narciarskie w Pieninach

Pieniny to wspaniała kraina nie tylko latem, gdy przybywa do niej tysiące turystów, by podziwiać piękne górskie krajobrazy, ale również zimą, gdy okrywa się białym śniegiem. Wraz ze spadkiem temperatur, Pieniny zmieniają się w kurort narciarski przyciągający całe rodziny.

Wysokie Skałki w Pieninach - szczyt Wysoka
16-10-2017

Wysoka – najwyższy szczyt Pienin

Szczyt Wysoka, znany także pod nazwą Wysokie Skałki, to najwyższy szczyt w Małych Pieninach, mający 1050 m. n.p.m. Gdybyśmy jednak zapytali wielu z Was, który szczyt w Pieninach jest najwyższy, śmiało odpowiedzielibyście że Trzy Korony. Dlatego dziś chcemy opisać górę Wysoką leżącą nad Jaworkami, która jest wyższa od Trzech Koron o 68 m. n.p.m.!

11-10-2017

Pomysł na ferie zimowe dla każdego

Gdy za oknem zaczynają opadać ostatnie liście z drzew, a temperatura schodzi poniżej 10C, warto zacząć planować ferie zimowe. Góry będą trafionym pomysłem zarówno dla tych, który lubią aktywnie spędzać czas, jak i tych, którzy wolą błogie lenistwo i nieśpieszne spacery.

Widok na góry w Szczawnicy
03-10-2017

Szczawnica - baseny termalne w okolicy (Białka, Bukowina, Szaflary, Termy Chochołowskie)

Mówi się, że w górach nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Niemniej jednak mało kto lubi chodzić po górach w deszczu i przy silnym zimnym wietrze. Na szczęście Pieniny i okolice to masa atrakcji nie tylko dla tych kochających górskie wędrówki, ale także dla tych, którzy wolny czas przeznaczają np. na basen.

Schronisko PTTK Orlica w Szczawnicy
29-09-2017

Najciekawszy szlak na Palenicę

Palenica jest jednym z najpiękniejszych szczytów Pienin, a dzięki swojej przystępności też jednym z najchętniej odwiedzanych. Jak wygląda jeden z najciekawszych naszym zdaniem szlaków na Palenicę?

fot. Błażej Chmielarz
20-09-2017

5 atrakcji dla dzieci w Szczawnicy i okolicach

Wielu rodziców pragnie zabierać swoje pociechy na wycieczki w góry. Co zrobić, żeby dzieci się nie nudziły? Jak zorganizować całej rodzinie czas w trakcie pobytu?

Kuchnia Pienin - dania serwowane w ośrodku wypoczynkowych Trzy Korony
31-08-2017

Pieniny na talerzu, czyli regionalna kuchnia okolic Szczawnicy i Krościenka

Wielu ludzi chcących poznać zakątki naszego kraju popełnia poważny błąd spoglądając tylko na klasyczny dorobek kultury materialnej. By zaznajomić się z daną kulturą lub obszarem, na którym się znajdujemy, nie wystarczy tylko przyglądać się budynkom czy re

Schronisko orlica
23-08-2017

2 miejsce w Rankingu Schronisk Górskich 2017

Ranking polskich schronisk górskich 2017,  Olrkica zajeła 2 miejsce.

fot. Slovakia.travel
04-08-2017

Czerwony Klasztor - nieznana atrakcja Pienin

Słyszeliście kiedyś o Czerwonym Klasztorze? To budowla sakralna zlokalizowana w miejscowości Červený Kláštor na Słowacji, na terenie Pienin.

fot. Karolina Głowacz
20-07-2017

Krótkie trasy w Pieninach

Wybierasz się w Pieniny, ale nie przepadasz za długimi, wielogodzinnymi wędrówkami? Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie 3 propozycje krótkich pienińskich tras - przejście najdłuższej z nich zajmie Ci tylko 2,5 godziny! Gotowy? To zaczynamy!

Gdzie wyjechać na wakacje z dziećmi?
07-07-2017

Wakacje z dziećmi - gdzie wyjechać?

Wielu rodziców, planując wakacyjny wyjazd, staje przed dużym dylematem. Gdzie najlepiej wybrać się z dziećmi? Jakie miejsca będą odpowiednie, a jednocześnie atrakcyjne dla naszych pociech? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji na wakacje z dziećmi w górach.

Fot. Agnieszka Szuwarzyńska
16-06-2017

Jak dojechać w Pieniny?

Wyjazd w góry to całkiem spora wyprawa. Trzeba zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt, zaplanować wycieczki, ale także sprawdzić dojazd w wybrane miejsce. Jak w takim razie dojechać w Pieniny? Które formy dojazdu sprawdzą się lepiej? Z jakich rozwiązań zrezygnować?

Schronisko Orlica
02-06-2017

Szczawnica czy Krościenko - co wybrać, gdzie nocować?

Wybierając się na urlop, zadajemy sobie wiele pytań. Gdzie pojedziemy? Co będziemy tam robić? I wreszcie - gdzie będziemy nocować? Wbrew pozorom, wybór miejsca na nocleg jest dość ważną kwestią. Dobra lokalizacja zapewni nam bliskość do szlaków turystycznych, punktów gastronomicznych czy atrakcji. Wybieracie się w Pieniny? Sprawdźcie gdzie nocować.

19-05-2017

Urlop w polskich górach - co wybrać zamiast Zakopanego i Karpacza?

Chcesz się wybrać w góry, ale masz dość tłumów turystów i ciągłego hałasu na szlakach? Marzysz o wyprawie w spokojniejsze, mniej popularne okolice? A może by tak pojechać się w Pieniny? Sprawdź co warto wybrać zamiast popularnych kurortów.

Szczawnica i okolice - co warto zobaczyć?
05-05-2017

Szczawnica i okolice - co warto zobaczyć?

Zapewne wszyscy to znamy - wybieramy się na urlop w nowe miejsce i kompletnie nie wiemy co zobaczyć. Które miejsca są warte odwiedzenia, na co zaplanować sobie czas albo co zrobić, jeśli pogoda nie będzie dopisywać?

Facebook
Zapraszamy do Trzech Koron

Zapraszamy
do odwiedzenia naszego schroniska w Sromowcach Niżnych

Przejdź do strony
Rezerwacja