Gdzie na ferie zimowe z dziećmi?
02-02-2018

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi?

W zależności od województwa, ferie zimowe zaczynają się zwykle w połowie stycznia bądź w lutym. Prawie połowa z nas gdzieś się wybiera, natomiast druga połowa spędza je na spokojnie w domu. Jeśli dzieci mają spędzić aktywnie ferie zimowe, polecamy szczególnie góry. Emocjonujące szusowanie po białych zboczach wywołuje wiele emocji, nie tylko u osób młodych, ale również dorosłych.

Święta Wielkanocne w górach 2018
22-01-2018

Święta Wielkanocne w górach 2018

Wielu Polaków, aby uniknąć przedświątecznego chaosu decyduje się spędzić Święta Wielkanocne poza domem. Od wielu lat jednym z najpopularniejszych kierunków takiej świątecznej turystyki naszych rodaków są polskie góry. Zakopane, Karpacz oraz Pieniny ze Szczawnicą i Sromowcami Niżnymi, czemu to właśnie w te miejsca warto wybrać się na Święta Wielkanocne 2018?

Atrakcje w Słowacji, czyli atrakcje słowackiego pogranicza
16-01-2018

Atrakcje w Słowacji, czyli atrakcje słowackiego pogranicza

Pieniny to kraina pełna przepięknych widoków, wspaniałych tras narciarskich i spacerowych. To miejsce doskonałe zarówno dla aktywnych, jak i leniuchów podziwiających widoki z okien i tarasów schroniska. Pieniny to jednak też bliskość naszego południowego sąsiada - Słowacji, która również oferuje wspaniałe atrakcje. Dziś parę słów o nich. Zatrzymując się w Szczawnicy, w Schronisku PTTK Orlica, do granicy ze Słowacją mamy raptem paręnaście minut. Będąc zaś w Sromowcach Niżnych, granica znajduje się zaś praktycznie na wyciągniecie ręki. Wystarczy przejść przez most na Dunajcu.

sylwester w górach 2018
20-12-2017

Gdzie spędzić sylwestra? 4 pomysły na to, jak spędzić Nowy Rok.

Zastanawiasz się nad tym, gdzie spędzić tegorocznego sylwestra? Nieważne, czy zostało kilka tygodni czy już tylko kilka dni. Liczy się to, aby Nowy Rok był zapamiętany i abyś spędził go najlepiej, jak tylko można. Prezentujemy Wam kilka pomysłów na to, jak spędzić sylwestra, gdzie można się udać i co robić, aby ta przełomowa noc była wyjątkowa.

Gdzie jechać zimą w góry
18-12-2017

Gdzie jechać w góry zimą? 5 sprawdzonych pomysłów

Gdy za oknami spadł już pierwszy śnieg, wielu zaczyna zastanawiać się, które góry wybrać na upragniony zimowy wypoczynek. Jeśli jednak nie lubimy tłoku, powinniśmy zrezygnować z bardzo drogich i zatłoczonych miejscowości, takich jak Karpacz czy Zakopane oraz zastanowić się nad ciekawymi alternatywami dla głównych kierunków.

Szczawnica - gdzie wybrać się na sanki?
09-11-2017

Szczawnica - gdzie wybrać się na sanki?

Gdy spadnie śnieg, góry stają się rajem dla narciarzy. Niestety nie każdy potrafi jeździć na nartach i nie każdy ma czas się tego nauczyć. Czasem będąc z małym dzieckiem, narciarski stok po prostu odpada. Co w takim momencie zrobić? Wybrać się na sanki w Pieniny.

Narty w Pieninach
09-11-2017

Co robić zimą w Szczawnicy?

Zima w Pieninach zapewnia równie wspaniałe atrakcje i widoki, jak te dostępne latem czy wiosną. Majestatyczne szczyty i załomy Dunajca otulone warstwą białego puchu wyglądają inaczej niż w lecie, ale nie mniej majestatycznie. Ponadto Pieniny to nie tylko spacery w górach, ale i doskonała baza narciarska, z której oferty nie sposób nie skorzystać.

Stoki i wyciągi narciarskie w Pieninach
17-10-2017

Stoki i wyciągi narciarskie w Pieninach

Pieniny to wspaniała kraina nie tylko latem, gdy przybywa do niej tysiące turystów, by podziwiać piękne górskie krajobrazy, ale również zimą, gdy okrywa się białym śniegiem. Wraz ze spadkiem temperatur, Pieniny zmieniają się w kurort narciarski przyciągający całe rodziny.

Wysokie Skałki w Pieninach - szczyt Wysoka
16-10-2017

Wysoka – najwyższy szczyt Pienin

Szczyt Wysoka, znany także pod nazwą Wysokie Skałki, to najwyższy szczyt w Małych Pieninach, mający 1050 m. n.p.m. Gdybyśmy jednak zapytali wielu z Was, który szczyt w Pieninach jest najwyższy, śmiało odpowiedzielibyście że Trzy Korony. Dlatego dziś chcemy opisać górę Wysoką leżącą nad Jaworkami, która jest wyższa od Trzech Koron o 68 m. n.p.m.!

11-10-2017

Pomysł na ferie zimowe dla każdego

Gdy za oknem zaczynają opadać ostatnie liście z drzew, a temperatura schodzi poniżej 10C, warto zacząć planować ferie zimowe. Góry będą trafionym pomysłem zarówno dla tych, który lubią aktywnie spędzać czas, jak i tych, którzy wolą błogie lenistwo i nieśpieszne spacery.

Widok na góry w Szczawnicy
03-10-2017

Szczawnica - baseny termalne w okolicy (Białka, Bukowina, Szaflary, Termy Chochołowskie)

Mówi się, że w górach nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania. Niemniej jednak mało kto lubi chodzić po górach w deszczu i przy silnym zimnym wietrze. Na szczęście Pieniny i okolice to masa atrakcji nie tylko dla tych kochających górskie wędrówki, ale także dla tych, którzy wolny czas przeznaczają np. na basen.

Schronisko PTTK Orlica w Szczawnicy
29-09-2017

Najciekawszy szlak na Palenicę

Palenica jest jednym z najpiękniejszych szczytów Pienin, a dzięki swojej przystępności też jednym z najchętniej odwiedzanych. Jak wygląda jeden z najciekawszych naszym zdaniem szlaków na Palenicę?

fot. Błażej Chmielarz
20-09-2017

5 atrakcji dla dzieci w Szczawnicy i okolicach

Wielu rodziców pragnie zabierać swoje pociechy na wycieczki w góry. Co zrobić, żeby dzieci się nie nudziły? Jak zorganizować całej rodzinie czas w trakcie pobytu?

Kuchnia Pienin - dania serwowane w ośrodku wypoczynkowych Trzy Korony
31-08-2017

Pieniny na talerzu, czyli regionalna kuchnia okolic Szczawnicy i Krościenka

Wielu ludzi chcących poznać zakątki naszego kraju popełnia poważny błąd spoglądając tylko na klasyczny dorobek kultury materialnej. By zaznajomić się z daną kulturą lub obszarem, na którym się znajdujemy, nie wystarczy tylko przyglądać się budynkom czy re

Schronisko orlica
23-08-2017

2 miejsce w Rankingu Schronisk Górskich 2017

Ranking polskich schronisk górskich 2017,  Olrkica zajeła 2 miejsce.

Facebook
Zapraszamy do Trzech Koron

Zapraszamy
do odwiedzenia naszego schroniska w Sromowcach Niżnych

Przejdź do strony
Rezerwacja