Daj się zaskoczyć pięknem Szczawnicy

Rezerwuj
Jaskinia Bielska, Bielańska na Słowacji
20-07-2018

Jaskinia Bielska / Jaskinia Bielańska na Słowacji

Wybierając się w Pieniny, warto odwiedzić nie tylko ciekawe miejsca znajdujące się na naszej polskiej stronie, ale również skupić się na atrakcjach czekających po słowackiej stronie granicy. Górska kraina rozpościerająca się u naszych południowo-wschodnich sąsiadów, również może zaoferować wiele atrakcji. Jedną z nich jest piękna jaskinia Bielańska znana także pod nazwą jaskinia Bielska.

Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy
09-07-2018

Wodospad Zaskalnik w Szczawnicy

Wielu turystów przyjeżdzających do Szczawnicy wybiera się w długie piesze lub rowerowe wycieczki po okolicy, w poszukiwaniu urokliwych miejsc. Mało kto z nich wie, że takie miejsca znajdują się również w samej miejscowości. Jednym z takich miejsc, jest nieco zapomniany wodospad Zaskalnik Szczawnica, który dziś chcielibyśmy Wam przedstawić.

wakacje wczasy z psem w górach Pieninach
27-06-2018

Wczasy, wakacje z psem w górach Pieninach

Wyjeżdżając na wczasy czy na wakacje, nie możemy zapomnieć o naszych psach. Dziś więc zastanowimy się, czy wypad z psem w Pieniny, to dobry pomysł…Psy są coraz częściej popularnymi gości w górach, tym bardziej, że wiele hoteli, hosteli czy schronisk wita przybyłych gości ze swoimi pieskami, z otartymi rękami. Nasze schroniska: PTTK Orlica i Trzy Korony dysponują doskonałym zapleczem nie tylko dla dwu, ale i czworonożnych gości.

wędkowanie w Pieninach
08-06-2018

Wędkarstwo w Pieninach

Pieniny to kraina pełna atrakcji, która sprawdzi się doskonale jako punkt wypadowy nie tylko dla wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu, ale też tych kochających spędzać godziny nad wodą, wędkując.

sokolica szczyt
29-05-2018

Szczyt Sokolica w Pieninach

Pieniny, prócz podróży Dunajcem, oferują swoim turystom wiele wspaniałych tras widokowych. Dziś chcielibyśmy Wam przedstawić szczyt Sokolica, który oczarowuje przepięknym krajobrazem oraz łatwymi trasami.

Spływ Dunajcem Pieniny
15-05-2018

Co zobaczymy spływając Dunajcem w Pieninach?

Będąc w Pieninach nie można nie wybrać się na flisacki spływ tratwami po Dunajcu. Ta kultywowana już od prawie 200 lat atrakcja turystyczna pozwoli nam jak żadna inna obcować z przyrodą i pięknem Pienin. Wszystko to zaś jest okraszone licznymi legendami i lokalnymi opowiadaniami przez flisaków.

zamek w niedzicy godziny otwarcia cennik dojazd
20-04-2018

Architektoniczna perła Pienin - Zamek w Niedzicy, zwiedzanie, legendy, dojazd

Wybierając się w Pieniny nie sposób nie odwiedzić Zalewu Czorsztyńskiego, nad którego błękitną taflą górują dwie warownie. Po jednej stronie bieleją wysokie mury zamku w Czorsztynie, po drugiej zaś, szlaku z Polski na Węgry broni zamek w Niedzicy, o którym chcielibyśmy Wam dziś opowiedzieć.

Rezerwat przyrody "Wąwóz Homole" w Pieninach, czas przejścia, trasa, cennik
05-04-2018

Rezerwat przyrody "Wąwóz Homole" w Pieninach, czas przejścia, trasa, cennik

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Pienin jest piękny krajobraz Przełomu Dunajca. Jednakże Pieniny to nie tylko błękitna wstęga rzeki, to również majestatyczny Wąwóz Homole, który urzeka pięknem i dzikością przyrody, stawiając turystę twarzą w twarz z naturą.

spływ kajakowy dunajcem 2018
21-03-2018

Spływ Dunajcem Szczawnica i Sromowce Niżne – cennik 2018, trasa

We wcześniejszych artykułach wśród wielu możliwości na zwiedzanie i atrakcje Pienin znalazły się już wycieczki piesze, rowerowe, a nawet kuligi zimową porą. Dziś pora zmienić perspektywę i spojrzeć na Pieniny od strony Dunajca i podróży przez tę wspaniałą krainę na pokładzie kajaka.

Spływ Przełomem Dunajca w Pieninach
07-03-2018

Jedno lub dwudniowa wycieczka szkolna w Pieninach. Co trzeba zobaczyć?

Pieniny to przepiękna kraina, która może stanowić doskonały cel wielu szkolnych wycieczek jednodniowych lub dwudniowych. Za wyborem „bramy Tatr” przemawiają nie tylko piękne krajobrazy i masa atrakcji, ale również dużo niższe ceny, niż w przypadku Zakopanego czy Karpacza.

Wielkanoc w górach 2018
20-02-2018

Wielkanoc w górach 2018 i atrakcje Pienin, czyli sposób na niezapomniane Święta Wielkanocne

Święta w górach? Czemu nie! Jeśli do tej pory nie mieliście okazji spędzić Świąt Wielkanocnych na wyjeździe, np. w góry, koniecznie musicie spróbować! Kilkudniowy wypad z rodziną z pewnością spodoba się każdemu, góralskie jedzenie zachwyci, a niesamowity krajobraz stanie się niezapomnianym wspomnieniem.

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi?
02-02-2018

Gdzie na ferie zimowe z dziećmi?

W zależności od województwa, ferie zimowe zaczynają się zwykle w połowie stycznia bądź w lutym. Prawie połowa z nas gdzieś się wybiera, natomiast druga połowa spędza je na spokojnie w domu. Jeśli dzieci mają spędzić aktywnie ferie zimowe, polecamy szczególnie góry. Emocjonujące szusowanie po białych zboczach wywołuje wiele emocji, nie tylko u osób młodych, ale również dorosłych.

Święta Wielkanocne w górach 2018
22-01-2018

Święta Wielkanocne w górach 2018

Wielu Polaków, aby uniknąć przedświątecznego chaosu decyduje się spędzić Święta Wielkanocne poza domem. Od wielu lat jednym z najpopularniejszych kierunków takiej świątecznej turystyki naszych rodaków są polskie góry. Zakopane, Karpacz oraz Pieniny ze Szczawnicą i Sromowcami Niżnymi, czemu to właśnie w te miejsca warto wybrać się na Święta Wielkanocne 2018?

Atrakcje w Słowacji, czyli atrakcje słowackiego pogranicza
16-01-2018

Atrakcje w Słowacji, czyli atrakcje słowackiego pogranicza

Pieniny to kraina pełna przepięknych widoków, wspaniałych tras narciarskich i spacerowych. To miejsce doskonałe zarówno dla aktywnych, jak i leniuchów podziwiających widoki z okien i tarasów schroniska. Pieniny to jednak też bliskość naszego południowego sąsiada - Słowacji, która również oferuje wspaniałe atrakcje. Dziś parę słów o nich. Zatrzymując się w Szczawnicy, w Schronisku PTTK Orlica, do granicy ze Słowacją mamy raptem paręnaście minut. Będąc zaś w Sromowcach Niżnych, granica znajduje się zaś praktycznie na wyciągniecie ręki. Wystarczy przejść przez most na Dunajcu.

sylwester w górach 2018
20-12-2017

Gdzie spędzić sylwestra? 4 pomysły na to, jak spędzić Nowy Rok.

Zastanawiasz się nad tym, gdzie spędzić tegorocznego sylwestra? Nieważne, czy zostało kilka tygodni czy już tylko kilka dni. Liczy się to, aby Nowy Rok był zapamiętany i abyś spędził go najlepiej, jak tylko można. Prezentujemy Wam kilka pomysłów na to, jak spędzić sylwestra, gdzie można się udać i co robić, aby ta przełomowa noc była wyjątkowa.

Facebook
Zapraszamy do Trzech Koron

Zapraszamy
do odwiedzenia naszego schroniska w Sromowcach Niżnych

Przejdź do strony
Rezerwacja