Gdzie można iść z psem w Szczawnicy?

Autor posta: Schronisko Trzy Korony , Dodano: 21 października 2021

Wakacje z psem są jak najbardziej możliwe. Trzeba tylko dobrze zaplanować wyjazd i sprawdzić, gdzie można udać się z czworonożnym przyjacielem na przechadzkę. Nie każdy pensjonat czy ośrodek przyjmuje włochatych gości. Nie wszędzie można też wejść w jego towarzystwie. Istnieją jednak miejsca, dla których nie stanowi to żadnego problemu. Ba, wręcz zachęca się do tego, aby urlop spędzić z pupilem.

Czy takie rzeczy są możliwe również w Szczawnicy? Oczywiście! Sprawdź, gdzie pójdziesz z psem na spacer i jak świetnie możesz się przy tym bawić!

Wypoczynek ze zwierzakiem w Szczawnicy

Pierwszą kwestią, o jaką należy zadbać przez wyjazdem na wakacje, jest znalezienie noclegu. Tym razem musisz wziąć pod uwagę obecność czworonożnego gościa. Jeśli masz problem ze znalezieniem ośrodka, który otworzy drzwi przez Twoim pupilem, od razu skontaktuj się ze schroniskiem PTTK Orlica. To miejsce stworzone do wypoczynku, z odpowiednim zapleczem przygotowanym do przyjęcia nie tylko ludzi, ale także zwierząt.

Nocleg odhaczony! Teraz czas sprawdzić, gdzie możesz udać się z psem na spacer. Niestety nie wszędzie jest to możliwe.

Spacer z psem w Szczawnicy – gdzie nie wejdziesz?

Szczawnica to fantastyczne miejsce na wypoczynek. Istnieją jednak miejsca, które kategorycznie zakazują spacerów w towarzystwie psa. Lokalne władze starają się odpowiadać na potrzeby turystów, nie wszędzie jest to jednak możliwe.

Z czworonogiem na pewno nie wejdziesz na teren Pienińskiego Parku Narodowego ze względu na związane z tym restrykcje. Wynika to z troski o bezpieczeństwo żyjących na jego terenie dzikich zwierząt, na które obecność psa może wpłynąć niekorzystnie. Ponadto istnieje ryzyko, że spokojny dotąd pupil zainteresowany gościem z lasu zachowa się agresywnie. Więcej na ten temat można wyczytać na stronie Pienińskiego Parku Narodowego. Ze względu na dobro jego dzikich mieszkańców warto przestrzegać tego zakazu.

O wyjściu z psem można zapomnieć również nad Grajcarkiem. Niemal wszystkie rozciągające się nad potokiem mosty zakazują przejścia w towarzystwie zwierzaka – jest to możliwe wyłącznie przez kładkę przy wyciągu narciarskim. Podobnie rzecz ma się w takich miejscach, jak deptak biegnący wzdłuż Grajcarka oraz znajdujący się w pobliżu park miejski.

Wypad do Szczawnicy z psem: spaceruj do woli

Na tym na szczęście ograniczenia się kończą. Na spacer z pupilem możesz bez problemu udać się ulicami oddalonymi od głównego deptaku. Przechadza się nimi mniejsza liczba turystów, o swobodną przebieżkę z czworonogiem jest więc nietrudno.

Pieniński Park Narodowy odpada? W takim razie trzeba znaleźć alternatywę. Na szczęście taka istnieje i jest nie mniej urocza. To Biała Woda - rezerwat przyrody, po którym możesz wędrować z Burkiem bez ograniczeń. Zalet jest zresztą więcej! Biegnące przez rezerwat szlaki nie są tak zatłoczone, a przyroda zachwyca tym, że można doświadczyć jej z naprawdę bliska. Twój pupil będzie zachwycony spacerem w takich okolicznościach natury.

Wypad w góry? Również jest możliwy. Z psem możesz wybrać się do Wąwozu Homole w Małych Pieninach. Czekają tam na Was wspaniałe widoki. Trasa jest co prawda krótka, ale dzięki temu idealna do tego, aby podziwiać naturę i zwolnić choć na moment. Po drodze na pewno traficie na miejsce, w którym psiak się wybiega i wypocznie po wędrówce.

A jeśli zapragniecie doświadczyć swobody w pełnym rozumieniu tego słowa, udajcie się na przechadzkę w stronę Słowacji. Nasi sąsiedzi zdecydowanie łagodniej podchodzą do kwestii zwierząt. Z psem możesz spacerować po drugiej stronie granicy niemal bez ograniczeń. Trudno wskazać szlak, który byłby dla czworonoga zamknięty.

Czy warto wybrać się z psem do Szczawnicy?

Odpowiedź może być tylko jedna: TAK! Wystarczy tylko znaleźć ośrodek, który z otwartymi ramionami przyjmuje zwierzęta, a także sprawdzić, do których miejsc można wybrać się z czworonogiem, a których lepiej unikać, aby nie narazić się na mandat. Ciekawą alternatywą zarówno dla Ciebie, jak i zwierzaka, będzie zwierzanie słowackiej strony Pienin. A więc droga wolna. Wypoczynek w Szczawnicy zaliczycie do udanych: zarówno Ty, jak i Twój szczęśliwy pies!